Ældre belysning
i Aarhus
2419/316
Seksarmet kirkekrone af messing, prydet med seks lysreflekser. Barokform. 20. årh. H. 48. Diam. 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2421/90Aarhus
Bordlampe af porcelæn, dekoreret med rose samt monteringer af bronze. 19. årh.s. slutning. H. inkl. fatning 63.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2422/14Aarhus
Et par franske væglampetter af forgyldt træ. Louis XVI form. 19. årh.s. slutning. H. 60. B. 33. (2)
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: