2419/259
Engelsk brandy kasserolle af sterlingsølv med stjerthank af drejet træ. Mester William Williams I, London 1742–1746, senere låg. Vægt 515 g. H. 15 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Begge dele graveret med crest.
Vurdering
Hammerslag
6 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||